En İyi Filmler: Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Animasyon

“Çocuk filmi” olarak adlandırılan animasyonlar aslında diğer bütün kategorilerden daha çok kişiye hitap eder. Hafızamızı tazelemek adına sizler için 50 filmlik bir liste derledik, ekibimizin puanlamalarıyla bir sıralama oluşturduk. Ama kabul ediyoruz ki her film birbirinden harika! Gözümüzden kaçan filmleri ve görüşlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz. Atıştırmalık, içecek ve elbette peçetelerinizi hazırlayın!

50. Kahraman İnekler

Kendi halinde küçük, huzurlu bir çiftlikte işler maalesef istendiği gibi girmez. Çiftliğin kaderi tonlarca paraya bağlıdır. İpotekli çiftliklerini kurtarmak adına çiftliğe sonradan gelen gösterişli, ukala ve çılgın Maggie ortaya bir plan atar. İneklerin amacı, kanun kaçağı Alameda Slim’i yakalamak ve bu sayede büyük ödülü alıp çiftliği kurtarmaktır. Ancak ödül konusunda hevesli olan tek onlar değildir. Yiiihaaa!

49. Turbo

Dünyanın en hızlı salyangozu olmak isteyen hayalperest bir bahçe salyangozunun başına ilginç bir kaza gelir. Kaza sonrasında hayallerine onu yaklaştıracak bazı gelişmelerini fark eder. Daha önce yavaşlığı sebebiyle dışlanan sevimli salyangoz bu yeni haliyle artık kabuğunda saklanma dönemine son verir. Hayallerine ulaşması için önünde bir engel kalmamıştır artık. Salyangozumuzun yapması gereken tek şey ‘hızlıca’ hayallerinin peşinden koşmaktır

48. Karınca Z

Hiyerarşik bir düzene sahip karınca topluluğunda Z-4195 işçi sınıfına mensuptur. Karakterinin getirisiyle kendisini oldukça değersiz görür. Bir gün şans eseri Prenses Bala ile tanıştığında, onun da yüksek sınıfına rağmen aynı şekilde düşündüğünü görür. Ve birlikte cennet olarak gördükleri böcek şehrine kaçmaya karar verirler.

47. Neşeli Ayaklar

Antartika’da yaşayan imparator penguenler, eşlerini bulmak için kalplerinin derinliklerinden gelen şarkıyı söylemelidir. Her bir penguenin doğuştan bu şarkısı vardır ve bulmakta zorlanmazlar. Ancak bir gün, bir penguen yumurtadan çıkar ve onun şarkısı yoktur. Onda daha önce bilmedikleri başka bir özellik vardır: neşeli ayaklar!

46. Evim

Oldukça korkak olan bir grup uzaylı, peşlerindeki düşmandan kaçmaktadır ve Dünya’ya saklanmaya karar verirler. Ancak bu uzaylılardan biri yanlışlıkla konumlarını ifşa eder ve çok büyük bir kaos başlar. Bu küçük sevimli uzaylımızın tek çaresi genç bir kızdan yardım almaktır.

Reklamlar

45. 6 Süper Kahraman

Zeki bir robot tasarımcısı Hiro Hamada, kendisini yüksek teknolojili San Fransokyo kentini yok etmek isteyen kötülerin arasında bulacaktır. En yakın arkadaşı Beymex ile, bu kötülere karşı mücadele için gönüllü olur. Kendisini arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır. Duygu dolu bu film, birlikteliğin en güzel işlemelerinden birine tanıklık ederken kalplerinizi ısıtacaktır.

44. Köfte Yağmuru

Çılgın ve beceriksiz mucit Flint Lockwood, yaptığı icatlardan herhangi bir fayda görmemesine karşın vazgeçmemiştir. Bir gün oldukça büyük bir proje geliştirir ve sudan yiyecek üretilmesini sağlar. Ancak kaza sonucu makine, kasaba merkezini yıkar ve gökyüzüne fırlar. Morali bozulan Flint umutsuzluğa düşer. Ancak bir süre sonra makine gökyüzünde çalışır ve çeşitli yiyecekler üretmeye başlar. Ada adeta bir çekim merkezi haline gelir. Bu arada bu hava olayını sunmak için adaya giden Sam Sparks ile arkadaş olur. Bir zaman sonra insanların açgözlülüğü sonucu makine tuhaflaşır, korkunç hava durumları oluşturmaya başlar. Kasabanın kaderi Flint ve Sam’in elindedir.

43. Dinozor

Milyonlarca yıl öncesinde gerçekleşen bir hikayeyi izlemeye hazır olun! Henüz kuluçkada yumurta olan Aladar, oradan oraya savrularak lemurların yaşadığı bölgeye düşmüştür. Lemurlar tarafından evlat edinilmiş ve büyütülmüştür. Her şey neşeli ilerlerken bir gün bir meteor yağmuru başlar ve yaşam kaosa dönüşür. Ailenin, yardımlaşmanın, birlik olmanın önemini anlatan bu muhteşem hikaye izleyenleri etkileyecektir.

42. Define Gezegeni

Jim Hawkins, çeşitli maceralara katılmaya bayılan bir gençtir. Bu filmdeki macerasında, farklı karakterlerden oluşan bir ekiple uzayın derinliklerine doğru ilerler. Bu macera ile insanın sahip olabileceği en önemli hazinelerden biri ile karşılaşacak, onu elde etme fırsatı yakalayacaktır.

41. Canavarlar Yaratıklara Karşı

Hayatının aşkı ile evlenmek üzere olan Susan Murphy, düğün gününde hayatının olayını yaşar. Gizemli bir madde içeren göktaşının çarpasından kısa süre sonra bedeninde değişme meydana gelir ve devleşir. Hemen ardından hükümetin maksimum güvenlikle gizli tuttuğu bir laboratuvara yerleştirilir. Orada yalnız değildir, en az onun kadar garip canavarlar da vardır. Bu sırada Gallaxhar adındaki bir uzaylı, göktaşı ile düşen maddeyi ele geçirmek için harekete geçer. Hükümet bu yaratığa karşı canavarların yardımını alacaktır.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.