En İyi Çizgi Filmler: Gelmiş Geçmiş En İyi 30 Çizgi Film

“En İyi 50 Animasyon Filmi” sonrası bu yeni içeriğe hazır olun! Bu sefer sizler için 30 çizgi filmlik bir liste derledik, elbette yine ekibimizin puanlamalarıyla. Liste daha kısa olduğu için seçimde epey zorlandık. Bu arada, 2 harika çizgi film listeye eklenmedi. Çünkü o kadar iyi ve bizler için önemliydi ki, ekibin dağılmaması açısından sıralamaya koymamayı tercih ettik. Pokémon ve Winx Club severlere sevgilerimizi gönderiyoruz <3

30. Sonic X

Bir kaza sonucu Sonic ve arkadaşları kendilerini başka bir gezegene ışınlarlar. Bu sırada Sonic arkadaşlarından ayrı düşer. Sonic ile bu sırada karşılaşan Chris Thorndyke, Sonic’e yardım etmeye başlar. Bu süreçte düşmanlar da Sonic’in peşindedir.

29. Angelo Kuralları

12 yaşındaki Angelo, arkedaşları Lola ve Sherwood ile hem yetişkinlere hem de zorbalığa karşı mücadele etmektedir. Bu eğlenceli, macera dolu mücadeleyi konu alan çizgi film, Sylvie de Mathuisieulx’un aynı isimdeki kitabından uyarlanmıştır. Hangimiz kendimizi bulmayız ki?

28. Powerpuff Girls

“Şeker, baharat ve iyi olan her şey… Bunlar mükemmel küçük kızlar yaratmak için kullanılan malzemeler, ancak…” Ancak Kimyasal X maddesi! Bu sayede profesörün 3 küçük ve süper güçlü kızı olur. Bu kızlar evde ve okulda eğlenceli zamanlar geçirirken aynı zamanda kötülere karşı savaşırlar. Biraz biz gibi biraz bizden farklı… Ancak alınan dersler hepimiz için.

27. Beyblade

Takao, iyi bir Beyblade ustası olma konusunda oldukça tutkulu bir şekilde isteklidir. Ancak dedesi, onun dövüş sanatlarında gelişmesi ister. Dövüş derslerinden kaçıp mahalledeki çocuklarla Beyblade oynayan Takao, zamanla Kai ile en büyük rakip haline gelirler. Kai’nin davranışları her ne kadar hoş olmasa da iyi oyuncudur. Bundan sonrası ise karşılaşmalar, turnuvalar, dostluklar arasındaki ilişkiler…

26. W.I.T.C.H.

Will, Irma, Taranee, Cornelia ve Hay Lin, normal hayatları olan 5 genç kızdır. Ancak bir gün, mistik bir gücün kaynağı olan Kandrakar’ın Kalbi’nin yeni koruyucuları olurlar. Her şey değişir.

25. Ben 10

Kuzeni Gwen ve büyükbabası Max ile oldukça sıkıcı olduğunu düşündüğü bir yaz tatiline adım atan Benjamin, bir gün kuzeni ile kavgası sonrası gezintiye çıkar. Gezintide garip bir cisimle karşılaştığında yaklaşır ve cisim hareketlenerek Ben’in bileğine kenetlenir. Saat şeklindeki bu cisim Omnitrix’tir ve evrendeki pek çok uzaylı DNA’sının gücüne sahiptir. Ben, bu güçle 10 ayrı uzaylıya dönüşebilecektir. Elbette, başlangıçta, kısa bir süreliğine…

24. Pembe Panter

Macera, suç ve komediye hazır olun. Alaycı, rahat tavırlı, asaletini hep koruyan Pembe Panter, karşısına çıkanlara kök söktüren bir karakterdir. Ancak elbette zor durumda kaldığı zamanlar da olur ve bazen amacına ulaşamaz.

23. Uzun Kuyruk

Bir çizgi roman karakterinin hikayesini içeren bu çizgi film serisinde oldukça sevimli şeyler göreceğinizin garantisini veriyoruz. Uzunkuyruk ailesinin küçük ferdinin bir insan bebeği ile iletişimi sonrası aileye dahil olması, iki taraf için de değişikliklere sebep olacaktır. Zamanla oldukça güçlenen bu sıra dışı birlik, ekip ruhu ve sevginin gücüyle olumsuzluklara karşı mücadele edecektir.

22. Kod Adı: Afacanlar

Ağaç ev, neredeyse herkesi heyecanlandırır ve istek uyandırır. Yüksek teknolojili ağaç ev mi, daha ne istenir? Seri, böyle bir ağaç evde yaşayan 10 yaşındaki 5 çocuğun yetişkin ve ergenlerle mücadelesi, aldıkları görevleri konu alır. Bu çocuklar Afacan adındaki küresel bir örgütün V Sektörü’nde görev almaktadır. Her birinin numarası ve elbette farklı karakterleri vardır. 10 yaşındaki çocukların bu müthiş görevlerine tanık olmak oldukça zevkli.

21. The Fairly OddParents

Ailesi tarafından ihmal edilen ve Vicky adında zalim bir bakıcıyla kalmak zorunda olan sıradan Timmy Turner, çok mutsuzdur. Bu sebeple peri diyarından ona iki peri verilir. Çizgi filmde Timmy Turner’in bu peri anne-baba ile maceraları anlatılır.

Reklamlar

20. Temel Reis

Ağzındaki piposu ile özdeşleşmiş Temel Reis, başı her sıkıştığında bir kutu konserve ıspanak yemesiyle şişen pazuları ve artan kas gücüyle de bildiğimiz sevimli bir denizcidir. Sevdalı olduğu Safinaz’a aşık olan Kabasakal ile derin bir mücadele içerisindedir. Temel Reis’in, adı gibi kaba saba biri olan Kabasakal ile mücadelesinde ıspanak oldukça iyi bir dost olacaktır.

19. Esrarengiz Kasaba

İkiz kardeşler Mabel ve Dipper Pines’in Esrarengiz Kasaba’da yaşayan amcaları Stan’ın yanına gönderilir. Hikaye garipliklerle doludur. Dipper’ın ormanda bulduğu bir günlük sayesinde aralanan gizem, amca Stan’ın yalanlarıyla iyice karmaşık hale gelir. Bu sevimli ve çılgın ikiz kardeşler, harika amca Stan ve diğer kendine özgün karakterlerle geçen maceralar oldukça seyirlik!

18. Johnny Test

Tekno Köy’de yaşayan Test ailesinin başına gelen teknolojik olaylar zincirinde gelişen maceralarını konu edinir. Ana karakterlerimiz 11 yaşındaki Johhny, dahi ablaları Susan ve Mary, bir de Johnny’nin dostu konuşan köpek Dukey’dir.

17. Rugrats

Bu çizgi filmde bebek dünyası işlenir. Cesur Timmy, onun en yakın arkadaşı Chuckie, Angelica, ikizler Phil ve Lil, Dil ve Susie gibi bir çok karakterin görüldüğü bu seride hiç bilinmeyen bebek dünyası maceraları gösterilir.

16. Bir Varmış Bir Yokmuş

Vücudumuzun işlevlerini anlatan oldukça eğitici ve keyifli bir çizgi film. Bu çizgi filmle birlikte vücudumuzda gerçekleşen olayları akılda kalır bir görsellikle temel olarak anlamak çok kolay.

15. Kafadar Ayılar

Boz, Panda ve Kutup Ayısı adındaki üç kardeşin, büyük bir şehir olan San Francisco’da yaşama deneyimlerini anlatan bu seride alaycılık oldukça iyi işlenmiş. Ayrıca bazı dram sahneleri de oldukça etkileyici.

14. Tom ve Jerry

Asla yüzünü göremediğimiz bir kadın ile birlikte yaşayan kedi Tom ile, evdeki bir delikte yaşayan fare Jerry’nin bitmek tükenmek bilmeyen ve sınır tanımayan kavgasını anlatır. Seride hiçbir hamle asla yeterli ya da imkansız değildir. Yaş arttıkça Tom’un tarafının ağır basması şaşırtmasın, hepimizin geleceği son nokta budur. Ama elbette biliriz ki ikisi de vazgeçilmezdir ve birlikte oldukları için keyiflidir.

13. Arthur

Sürekli beyaz gömlek, sarı kazak, mavi pantolon ve kahverengi gözlük giyen Arthur’un okul ve ev hayatı gösterilmektedir. Bu seride çocukların sorunlar karşısında neler yapması gerektikleri gösterilmektedir. Elwood adlı şehirdeki yaşama göz atmalısınız.

12. Cedric

Gece ay ışığında günlüğü ile başbaşa kalan 8 yaşındaki bir çocuğun yaşadıklarını konuk alır. Okul arkadaşlıkları, kuralcı annesi, genelde bitkin olan babası, harika anlaştığı dedesi ve aşık olduğu Chen… Ah Chen, üzümlü kek… Ve evet, 8 yaşındaysanız hayat gerçekten zor ama 23 yaşında olmaktan çok daha iyidir.

11. Flapjack

Bubbie adında konuşan bir balinanın yetiştirdiği sevimli, masum ve her çocuk kadar yaramaz Flapjack’in hayatı, Kaptan Yosun ile tanışınca değişir. Çünkü Kaptan Yosun ona Şeker Adası diye bir yerden bahseder. O andan sonra Şeker Adası, Flapjack’in en büyük hayali haline gelir. Absürt karakterler, rahatsız edebilecek bazı sahneler, kendimizi bulabileceğimiz Kaptan Yosun’un hayattan bıkmış halleriyle dolu olan seri için macera biraz hafif kalabilir.

Reklamlar

10. Taş Devri

Çakmakraş ve Moloztaş aileleri oldukça yakınlardır ve neredeyse her şeyi birlikte yaparlar. Bu çılgın taş devrinde araç gereçler, evcil hayvanlar, eşyalar hepsi tam taş devrine uygun şekildedir. Çağımızdan sıkılanlar için bence oldukça iyi bir tavsiye olur. Şimdiden iyi seyirler, yabadabaduu!!

9. Bugs Bunny

Bu seri, havucu seven, oldukça sivri zekalı ve sevimli “naber cınım” sözüyle ünlü, dünyanın en tanınmış tavşanının maceralarını anlatır.

8. Şirinler

İyi bir çocuk olabilirseniz “belki” görebileceğiniz küçük, sevimli şirinlerin yaşadığı bir köyde herkesin bir görevi vardır ve her şeyi şirinlerler. Ama bir de Gargamel vardır ki o kötüdür ve kendini şirinleri yakalamaya adamıştır. Konu, bu iki tarafın mücadelesi etrafında şekillenir.

7. Adventure Time

Maceracı insan çocuk Finn ve onun en yakın dostu, vücuduna istediği şekli verebilmek gibi sihirli güçlere sahip köpek Jake’i anlatır. Ooo ülkesinde yaşarlar ve buralardaki karakterler ile etkileşim halindedirler. Canavarlar ile dövüşür, kaçırılanları kurtarır.

6. Sürekli Dizi

23 yaşındaki iki sıkı arkadaş Mordecai (ala karga) ve Rigby (rakun) etrafında gelişen olaylara hazır olun. Parkta çalışan bu ikili için işten kaytarmamak gibi bir seçenek ancak çok nadir zamanlarda gerçekleşir, o da arzu ettikleri bir şey varsa… Bütün karakterin aşırı havalı olduğu bu dizinin her bölümünde yaşanan çılgınca olaylar anlatılması oldukça zor türden. Doğaüstü kavramının doğal karşılandığı, kaset oyunlarının muhteşem görüldüğü, eskilere oldukça gönderme yapan bu dizi izledikçe garip kavramı oldukça değişecek.

5. Camp Lazlo

Lazlo, arkadaşları Raj ve Clam ile birlikte hem kamp hayatını yaşamak hem de izci rozeti almak için Barbunya Kampı’na katılırlar. Kamp günleri birbirinden faklı karakterler ile sıra dışı ve eğlenceli geçer.

4. Süngerbob Kareşort

Büyük Okyanus’un ortasındaki Bikini Adası’nın altında olan Bikini Kasabası’nda yaşayan neşeli ve oldukça iyimser Süngerbob ile en yakın arkadaşı Patrik, kasaba sakinleri Squidward, Bay Yengeç, Sandy ve Plankton’un maceralarını konu alır.

3. Winnie The Pooh

Bu seride, Christopher Robin adlı bir çocuğun kendi kafasında yarattığı 100 hektarlık orman alanda yaşayan ayı Winny, minik korkak Piglet, zıp zıp kaplan Tiger, titiz Tavşan, uyuşuk eşek Eeyore etrafında gelişen hikayeler gösterilir. Seri, her bölümde olumlu ve eğitici ögeler taşır.

2. Foster’ın Hayali Dostlar Mekânı

Birçok çocuk kendine hayali arkadaş yaratır ancak büyüdüklerinde bu arkadaşlarını unuturlar. İşte Foster’ın Hayali Dostlar Mekânı, bayan Foster tarafından, unutulmuş bu hayali arkadaşlara bakmak için kutulmuştur. Annesinin hayali arkadaşından kurtulmasını istediği 8 yaşındaki Mac’in hayali arkadaşı Bloo, bu mekanı öğrenir. Bloo oraya yerleşerek sorunun ortadan kalkacağını düşünür.

1. Gumball

Kesinlikle birinci sırayı hak eden muazzam bir yapıt. Yaş fark etmeksizin büyüleyici ve oldukça eğlenceli bu seri, Gumball merkezinde Watterson ailesinin başına gelen türlü olayları konu alır. Serinin en muhteşem özelliği sayısız kendine has karakterler barındırmasıdır. Her bölüm renkli, hareketli ve ayrıca oldukça da doğal bu seriyi izlemeye doyum olmaz.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.