Telif Hakkı İhlali Bildirimi

Cezbeden Dünya bütün hak ve özgürlüklerle birlikte telif hakkı konusunda da hassas davranmaktadır. Kendi hakkının da farkında olup alıntılama koşullarını sınırlandırmış olan bu platform, aynı hassasiyeti içeriklerini paylaşırken de göstermektedir.

Okuduğunuz içeriklerde metnin belirtilen kaynakları doğrudan bir linkle sizi bilginin alındığı yere götürmektedir. Alt kaynakça metninde de numerolojik linklere tıkladığınızda aynı kanallara yönlendirilirsiniz.

Ancak fotoğraf alıntılama koşulları çok net değildir. Cezbeden Dünya, paylaşımında sakınca olmayan görselleri aramak için büyük bir çaba sarf etmektedir. Oysa tek bir fotoğrafın sahibinden kiralanması ya da satın alınması için ödenmesi gereken para dudak uçuklatıcıdır. Bu nedenle biz, paylaşımcı kişiler tarafından halka mal edilmiş veya kaynak belirtilerek kullanımına izin verilmiş görselleri, istenmişse kaynak ve kanalı belirterek paylaşmaktayız. İnternet ansiklopedilerinden alınan ve telif hakları değişebilen görseller çoğunlukla doğrudan link olarak yapıştırılmıştır ve üzerine tıklandığında sunucuya erişmeye izin verir. Görsellerin kaynağından kaldırılması bizim sitemizde de görülemeyecekleri anlamına geldiğinden bir hata varsa bile yayılmasının önüne geçilir.

Ancak her kişi ve topluluk gibi Cezbeden Dünya da hata yapabilir. Okuyuculardan ricamız, eğer böyle bir ihlalde bulunduğumuzu saptarlarsa hoş görmek yerine bizi uyarmalarıdır. Sizlere ya da gösterdiğiniz bir başkasına ait ve paylaşılmasını istemediğiniz görseller, mesajınızın hakkaniyeti saptandıktan sonra anında kaldırılacak, tarafınız bundan haberdar edilecektir.

Söylenenleri göz önünde bulundurarak aynı rica Cezbeden Dünya’nın orijinal içeriklerinin izinsiz paylaşıldığının fark edilmesi için de geçerlidir. Benzeri bir durumun belirlenmesinin ardından yine tarafımızla iletişime geçmeniz, bizlerin emeğini korumanıza teşekkür etmekten başka bir ödülle karşılanmayacaktır.

Unutmayın ki yaratıcı bir ürünü ortaya çıkardığınız anda onun kullanım hakkına sahip olmuş olursunuz. Kendinizin ve diğerlerinin haklarını her zaman savunmanız gerekmektedir.

Telif haklarına ve diğer her konuya dair mesajlarınız için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.