Çocuklar İçin Kullanım Koşulları

Sevgili çocuklar, Uluslararası Çocuk Haklarına Dair Sözleşme gereği, yasal olarak yetişkin sayılma durumunuz bulunmadığı takdirde, on sekiz yaşınıza kadar çocuk kabul ediliyorsunuz. Bu size temel insan haklarınızın yanında pek çok özel hak da tanımaktadır.

Dünyanın tüm devletlerinde yasalar her daim yanınızdadır. Evlilik yasalarında, işçilik yasalarında ve daha nicesinde her şey sizin iyiliğiniz üzerine kurulmuştur. Dünyamızda bir yetişkinden üstün olmadığınız hiçbir yasal devlet bulunmamaktadır.

Ne yazık ki günümüzde çocuk hakları da insan haklarının büyük çoğunluğu gibi tehdit altındadır. Cezbeden Dünya olarak biz, dünya çocuklarına olan inanç ve güvenimizi kanıtlamak için sizleri bu sitenin alıntılama kurallarının dışında tutuyoruz.

Üzerinde yaşadığımız bu güzel gezegeni, yaşamınız boyu keşfedeceğiniz inanılmaz ortak kültürümüzü, din/dil/millet/yönelim/politik düşünce/yaşam tarzı ayrımı yapmadan bütün bireylerin haklarını korumak için mücadele vereceğinize inanıyoruz.

Okuldaki derslerinizde, arkadaş sohbetlerinizde, katıldığınız yayım kanallarında, eleştirel yazılarınızda ve her türlü bilgi akışını sağlayan amaçta, bu platformdaki bilgileri doğrudan kullanmakta özgürsünüz.

Kendi prensiplerimiz gereği on sekiz yaşından genç bireyler tarafından yapılan bağış ve benzeri maddi destekleri kabul etmemekteyiz. Sizlerin en büyük desteği sahip olduğunuz her şeye sımsıkı sarılmanız olacaktır.

Koskoca dünyadaki bir avuç iyi niyeti yaymak sizlerden tek beklentimiz. Çünkü dünyanın sizin sınırsız gücünüze ihtiyacı var.

Sevdiğiniz her canlının bu gezegende yaşadığını hatırlamanız dileğiyle.